Menu główne
Dane kontaktowe

Telefon : +48 512 915 341
E-mail : @

 

Nagłośnienie - przemysłowe PA, multiroom, sale konferencyjne

 

Kompleksowe wyposażenie sal konferencyjnych w systemy audio-wizualne

     Sala konferencyjna jest miejscem, które jest także wizytówką firmy, dlatego warto zadbać o to, żeby nasza sala była w pełni profesjonalnie wyposażona. Jeszcze do niedawna wystarczającym wyposażeniem był stół, kilka krzeseł oraz rzutnik czy projektor. Współczesne wymagania jak i możliwości techniczne są znacznie większe.

Na wyposażenie sali konferencyjnej może składać się:

 • nagłośnienie ogólne sali oraz indywidualne dla każdego z uczestników,
 • system tłumaczeń symultanicznych,
 • system przesyłu obrazu i dźwięku na odległość - telekonferencja,
 • wyposażenie sali w ekrany plazmowe, tablice interaktywne, IPTV,
 • rolety okienne oraz system ich sterowania.

     Odpowiednio przygotowana i wyposażona sala konferencyjna stanowi ważny element w prowadzeniu i powodzeniu konferencji czy spotkania biznesowego firmy.

 

Systemy nagłośnień PA

Systemy audio PA znajdują zastosowanie w następujących obiektach :

 • stadiony i hale sportowe,
 • supermarkety, sklepy, dyskonty,
 • magazyny, warsztaty, hale przemysłowe,
 • budynki biurowe, administracyjne, szkoły,
 • kościoły i kaplice,
 • hotele, restauracje i inne budynki użyteczności publicznej.

     Większość systemów radiowęzłowych informacyjnych konfigurowana jest jako układy monofoniczne. Uzyskanie poprawnego odbioru sygnału stereo możliwe jest poprzez zastosowanie dwóch niezależnych układów wzmacniaczy oraz głośników, kierowanych bezpośrednio w stronę słuchacza. Odbiorca tego sygnału musi pozostawać w jednakowej odległości od obu źródeł dźwięku, aby prawidłowo odebrać doznania słuchowe związane z bazą sygnału stereo. Nie jest to możliwe w obiektach, gdzie ludzie swobodnie przemieszczają się, zatem ciągłe zachowanie okoliczności odsłuchu jak przy standardzie stereo jest niemożliwe, dlatego stosuje się rozwiązania monofoniczne. System sygnału mono nie jest oczywiście sygnałem o niższej wierności, a jakość odbioru zależy głównie od jakości poszczególnych komponentów użytych w konfiguracji, a przede wszystkim od ogniwa końcowego - głośników.

Technika nagłośnień radiowęzłowych 100V obejmuje systemy PA dotyczące :

 • podkładów muzycznych,
 • nagłaśnianie imprez,
 • radiowęzły.

     Istnieją diametralne różnice pomiędzy układem radiowęzłowym 100V, a standardowym systemem HI-FI. W przypadku sygnału stereo problemem jest znalezienie miejsca do odpowiedniego instalowania źródeł dźwięku w sposób zapewniający warunki odsłuchu opisane wcześniej. Często wiąże się to z przebudową, zmianą aranżacji pomieszczeń czy hal.

     W przypadku nagłośnień systemu PA istnieje możliwość prawie dowolnego dostosowania nagłośnień radiowęzłowych do otoczenia. W tym celu dostępnych jest wiele typów głośników o różnym sposobie montażu w dowolnym miejscu, np. głośniki zatrzaskowe, ścienne, narożne, kolumny zawieszane, głośniki sferyczne, a także uproszczone rozwiązania okablowania sprzętu.

 

Multiroom

Jest to jeden system audio dla całego domu pozwalający słuchać różnej muzyki w różnych pomieszczeniach w tym samym czasie.

System multiroom składa się z następujących elementów:

 • kontrolera - jednostka główna,
 • źródeł audio : wielokanałowego tunera radiowego, serwera multimedialnego, odtwarzacza CD/DVD/MP3, smartfona, internetowych stacji muzycznych, itp.,
 • paneli sterujących,
 • głośników.

     Zazwyczaj urządzenia systemu multiroom zlokalizowane są w pomieszczeniu, gdzie umieszczono inne urządzenia będące składową „inteligentnego domu”, a głośniki oraz panele sterujące w sypialni, kuchni, łazience, ogrodzie czy na tarasie. Sterowanie danym pomieszczeniem czy obszarem odbywa się za pomocą naściennego panela, pilota, czy przenośnego panela dotykowego. W pomieszczeniu, w którym chcemy słuchać muzyki, znajduje się tylko panel sterujący, wielkością zbliżoną do tradycyjnego włącznika oraz głośniki, często wbudowywane w sufit albo w ściany.

              

     Do głównej jednostki (kontrolera) przyłącza się wiele różnych źródeł, np. wielokanałowy tuner radiowy, serwer muzyczny, odtwarzacz CD/MP3, etc. Wielokanałowe tunery radiowe wykorzystywane w systemach multiroom umożliwiają słuchanie różnych stacji radiowych w różnych pomieszczeniach w tym samym czasie. Takie same właściwości mają serwery muzyczne. Serwery muzyczne służą do gromadzenie ulubionej muzyki w jednym urządzeniu. Mogą pomieścić kilka tysięcy płyt, a dzięki listom, łatwym wyszukiwarkom, odnalezienie danego wykonawcy czy utworu jest dziecinnie proste. Smartfony typu IPhone czy IPody można podłączyć do zestawu multiroom za pomocą specjalnej podstawki.

Zapraszamy !

 

Nasze realizacje

 

 

Formularz zapytania

 

Imię i nazwisko :

Treść pytania :

   

Copyright by www.multiverso.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Webadmin: MG 2011 by www.techbajt.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt